همه پادشاهان فوتبال دنیا +تصاویر

0 284

فرانچسکو توتی هم رفت. کسی که سمبل و نماد وفاداری باشگاه رم محسوب می شد. او را دیگر با پیراهن تیم رم نخواهیم دید.

فوتبال دنیا

به نقل از تاک اسپورت، محبوبیت بسیار بالا و البته وفاداری بیش از اندازه او به رم باعث شده تا آنچنان نزد هواداران این تیم ارزش پیدا کند که به او لقب پادشاه بدهند. توتی اما با تمام اعتباری که دارد تنها پادشاه فوتبال دنیا نیست و به عبارتی تنها فوتبالیستی نیست که از سوی هواداران فوتبالی ملقب به «پادشاه» می شود. با هم نگاهی به تمامی پادشاه های فوتبال دنیا می اندازیم:

۱-فرانچسکو توتی

بله باز هم توتی… او از سال ۱۹۹۳ در رم بازی می کند و هرگز حاضر به ترک این تیم نشد. او حالا در ۴۰ سالگی به عنوان بزرگ ترین اسطوره تاریخ این باشگاه بازنشسته می شود.

۲- کنی دالگلیش

اسطوره بزرگ لیورپولی ها که هنوز هم پادشاه اصلی آنهاست. او ۱۷۲ گل در ۵۱۵ مسابقه برای بندرنشین های لیورپولی زد. شش بار لیگ برتر را فتح کرد و سه بار لیگ قهرمانان اروپا را. هواداران لیورپول به او «پادشاه کنی» میگویند.

۳- اریک کانتونا

پادشاه بی چون و چرای منچستریونایتد، کسی که هنوز جانشینی پیدا نکرده است. او فقط ۳۰ سال داشت که بازنشسته شد. کانتونا از سوی هواداران به لقب پادشاه مفتخر شد.

۴-آلن گیلزین و گلن هادل

دو پادشاه در یک اقلیم می گنجند البته اگر گیلزین و هادل باشند. هر دو بازیکن از سوی هواداران تیم تاتنهام به عنوان پادشاه رسیدند . هر دو وفادار بودند و گلزن.

۵- کوین کیگان

پادشاهی که بعدها سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس هم شد. او دوران باشکوهی در لیورپول، هامبورگ و ساوتهمپتون داشت. هر جا هم رفت لقب پادشاه خود را حفظ کرد.

۶-هنریک لارسون

این یکی را هواداران سلتیک اسکاتلند «پادشاه پادشاهان» خطاب می کنند. او در دوران حضورش در این تیم اسکاتلندی ۴۲ گل زد و هنوز هم به شدت محبوب است.

۷-پیتر اسگود

او پادشاه استمفورد بریج و باشگاه چلسی است. ۱۰ سال در چلسی سپری کرد و ۳۸۰ مرتبه به میدان رفت. گلزنی او در فینال اروپایی ۱۹۷۰ از یاد هواداران این تیم نمی رود.

۸-پله

او پادشاه اصلی فوتبال است. مهم نیست برای کدام تیم به میدان رفت و چه کرد و کجا رفت. مهم این است که پادشاه بی چون و چرای فوتبال به شمار می رود. حتی قبل تر از اینکه با تیم ملی فوتبال برزیل سه بار قهرمان جهان شود به او لقب پادشاه داده بودند.

۹-اندی کینگ

اسمش رویش است. او با چلسی قهرمان اروپا، حذفی و لیگ برتر انگلیس شد.

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه