۸ نشانه علمی که شما باهوش تر از متوسط ‌هستید

0 4,399

چه چیزی نشان می دهد که شما باهوش تر از متوسط هستید؟ دانشمندان این پرسشی را که دهه‌ها است ذهن همه را مشغول کرده بررسی کردند و نتایج تحقیقات نشان داد که هرچیزی از انتخاب یک حیوان خانگی تا بلندی قدتان می‌تواند روی هوش شما تاثیر بگذارد.

 

در ادامه ۸ نشانه علمی که شما باهوش تر از متوسط ‌هستید آمده است:

شما سیگار نمی‌کشید.

در یک مطالعه که در ۲۰۱۰ در اسرائیل از ۲۰ هزار مرد جوان انجام شد پی برده شد که سیگاری‌های ۱۸ تا ۲۱ ساله آی‌کیو تقریبا ۹۴ داشتند در حالی که غیرسیگاری‌های همین سن آی‌کیو ۱۰۱ داشتند.

شما دروس موسیقی می‌خوانید.

یک مطالعه در ۲۰۱۱ دریافت که هوش شفاهی بچه‌های ۴ تا ۶ ساله، شش ماه پس از این‌که درس موسیقی خواندند افزایش یافت.

فرزند ارشد خانواده هستید.

بچه‌های بزرگ‌تر معمولا از خواهر و برادرهای‌شان باهوش‌تر هستند، اما این موضوع دلیل ژنتیکی ندارد. یک پژوهش در ۲۰۰۷ نشان داد این موضوع به دلیل روان‌شناسی و پویایی خانواده است.

شما چپ‌دست هستید.

اخیراً مطالعه‌ای نشان داد که چپ‌دست‌ها با “تفکری واگرا”، یک شکل از خلاقیت را با ایده‌های بدیع و تازه بروز می‌دهند.

شما لاغراندام هستید.

یک بدن سالم ارتباط تنگاتنگی با ذهن سالم دارد. یک بررسی در فرانسه در ۲۰۰۶ دریافت که افراد چاق‌ در یک ازمون کلمات فقط توانستند ۴۴ درصد از کلمات را به خاطر آورند درحالی که لاغرها تا ۵۶درصد را به خاطر آوردند.

شما قدبلند هستید.

یک بررسی در پرینستون نشان داد که ” زودتر از سه سالگی-قبل از رفتن به مدرسه که بچه‌ها به بازی و برعهده گرفتن نقش‌هایی دست می‌زنند- و در طول دوره‌ی خردسالی، بچه‌های قدبلند عملکرد بهتری را در آزمون‌های شناختی از خودشان نشان می‌دهند.

شما یک گربه دارید.

یک مطالعه در ۲۰۱۴ دریافت که “افراد صاحب سگ خانگی” خیلی اجتماعی هستند درحالی که “افراد دارای گربه‌ی خانگی” خیلی باهوش هستند. این امکان هست که دلیل این امر درون‌گرایی این افراد باشد که به سرگرمی‌های بیشتر ذهنی و فکری روی بیاورند.

شما به شکل تفریحی از مخدر استفاده‌کرده‌اید.

یک پژوهش در ۲۰۱۲ دریافت که رابطه‌ای میان آی‌کیو بالا در دوران کودکی و استفاده‌ی موادمخدر غیرقانونی در بزرگسالی وجود دارد. این تحقیق بیان می‌کند که یک ارتباطی میان آی‌کیو بالای کودکی و اتخاذ رفتار‌های پرخطر وجود دارد.

اینفوگرافی زیر را ببینید تا بدانید چه عوامل دیگری در میزان هوش شما موثر هستند و نقش دارند.

 

 

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه