انتشار یک عکس زندگی این زن را تبدیل به کابوس کرد./ بخوانید چرا:

0 10,400

این روزها شبکه‌های اجتماعی جزئی از زندگی ما شده و بسیاری از مردم بدون توجه به خطراتی که این شبکه‌ها می‌توانند داشته باشند از آنها استفاده می‌کنند. داستانی واقعی را برایتان بازگو می‌کنیم که می‌تواند برای شما هم اتفاق بیافتد پس مراقب باشید!


خانمی در فیس بوک درخواستی را دریافت و آن را قبول می‌کند و با فرد ناشناسی که درخواست دوستی داده بود وارد صحبت می‌شود. زندگی ادامه می‌یابد و هر از گاهی این فرد که حالا در لیست دوستان قرار گرفته بود سئوالاتی مطرح می‌کند. سئوالات ساده‌ای که شاید حتی به فکرتان نرسد کسی می‌تواند از آن سوئ استفاده کند. سئوالات مثل اینکه «بچه‌ها از مدرسه برگشتن؟» می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد. این زن در برابر چنین سئوالی نتوانست ذوق خود را مخفی کند و فورا عکسی از دخترش روی فیس بوک فرستاد. یک لایک همانا و ویران شدن زندگی این زن همانا. این فرد به ظاهر دوست عکس دختر این زن را در سایت آزار جنسی کودکان منتشر کرد و زیر آن نوشت: دختر بلوند فرانسوی، ۶ ساله، تنها ۵ هزار یورو!
فراموش نکنید هرگز برخی مسائل مثل نام خانوادگی یا مشخصات فردی و مخصوصا عکس‌های خود و فرزندان‌تان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنید.

مترجم: سمیه مقصودعلی

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه