ده کشور ثروتمند و پولدار جهان را بشناسید

0 269

زمانی که به نظر می رسد کل جهان وارد بحران اقتصادی شده اند، این فکر به ذهن انسان می رسد که در این سیاره هیچ پولی نمانده است! هرچند، باور کنید که برخی از کشورها واقعا این مسئله بحران را احساس نکرده اند. و اینها ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۵ هستند.

 

قطر

قطر اثبات این واقعیت است که وسعت مهم نیست، و همواره در صدر لیست ثروتمندترین کشورهای جهان است. با بهبود سرمایه و منافع نسبت به سال گذشته، بعید به نظر می رسد که به این زودی ها کسی بتواند لقب آنها را بدزدد. تولید ناخالص داخلی بر پایه برابری قدرت خرید (PPP)مبلغ هنگفتی برابر با ۱۴۳۵۳۲ دلار است. این کشور عربی پول خود را از ذخایر عظیم نفت و گاز بدست می آورد.

b1

لوکزامبورگ

با سرانه تولید ناخالص داخلی ۹۳۱۷۴ دلار، یکی دیگر از کشورهای کوچک در این لیست می باشد. که یکی از اعضای موسس ناتو، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد می باشد.

بیکاری و تورم همیشه و در همه زمان ها وجود داشته اما بحران جهانی به سختی این کشور کوچک را تحت تاثیر قرار داده است.

b2

سنگاپور

باز هم، به نظر می رسد که کشور کوچکتر از لحاظ اقتصادی بهتر است. سنگاپور از سال ۲۰۰۸ توانسته ۳۴.۴% رشد کند، واضح است که اقتصاد سنگاپور به سرعت در حال رشد است.

تولید ناخالص داخلی آن ۵۸۱۹۸ دلار است، که به شدت برای یک کشور آسیایی چشمگیر است که عملا از بقیه جهان جدا شده است. دومین اقصاد آزاد در جهان به وضوح برای کسب و کار پر رونق سنگاپور شگفت انگیز است.

b3 (1)

برونئی دارسلام(Brunei Darussalam)

ممکن است که شما تا بحال اسم این مکان را نشنیده باشید. نگران نباشید، ما هم نشنیده بودیم! این کشور که در ساحل شمالی جزیره بورنئور واقع شده یکی دیگر از کشورهای کوچکی است که به لیست اضافه می شود. با تولید ناخالص ۷۲۳۷۰ دلار از دیگر کشورهای جهان پیشی گرفته است.

b4

کویت

ما قطعا انتظار داشتیم که این یکی را در لیست ببینیم. اگرچه ممکن است برخی از شما ها به دلیل افت آن تعجب کنید! البته، بیشتر جنب و جوش اقتصادی خود را بر پایه ذخایر نفت بدست می آورد و توانسته است خود را با وجود حمله عراق تقریبا پایدار نگه دارد.

b5

تولید ناخالص داخلی آن به آرامی در حال رشد است و در حال حاضر سرانه آن ۷۰۹۱۴ دلار است.
نروژ

یک کشور اروپایی دیگر که در لیست قرار گرفت. به نظر می رسد که نروژ عملا از بحران اقتصادی که بقیه قاره درگیر آن هستند دور مانده است. در واقع، تولید ناخالص داخلی آن از سال ۲۰۰۸ ۷.۹ درصد رشد کرده و به سرانه قابل ملاحظه ۶۷۴۴۵ دلار رسیده است. دارای ذخایر نفت و گاز است که به تقویت منافع آن کمک می کند، و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد.

b6

امارات متحده عربی

یک کشور عربی دیگر که انتظار می رفت در اول لیست باشد. مانند سایر کشورهایی که قبل از آن ذکر شد، امارات متحده عربی نیز به شدت به ذخایر نفت وابسته است. با این حال، این کشور همچنین مرکز کسب و کار است که هر ساله در حال رشد است. تولید ناخالص داخلی آنها در حال حاضر ۶۵۱۴۹ دلار است که نسبت به سال ۲۰۰۸ رشدی بالغ بر ۱۰.۳% داشته است.

b7

سن مارینو (San Marino)

یک ایالت خیلی کوچک در ایتالیا که فقط ۳۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد. با این حال موفق شده که جایگاهی در میان لیست ثروتمندترین کشورهای جهان داشته باشد. جای تعجب دارد که گردشگری نقش موثری در تولید ناخالص داخلی دارد، و برای فروش تمبرهای بسیار کلکسیونی مشهور است. GBP آن از سال ۲۰۰۸ ۲۸.۸ کاهش پیدا کرده و سرانه آن به ۶۱۸۳۶ دلار رسیده است. که با این حال، بد نیست.

b8

سوئیس

همانطور که می دانید بیشتر ثروتمندان پول خود را در سوئیس نگه داری می کنند، پس دیدن آن در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان جای تعجب ندارد. این کشور بارها در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته است، اما در حال حاضر با تولید ناخالص داخلی ۵۸۷۳۱ دلار در رتبه نهم قرار گرفته است. نرخ مالیات پایین و صنعت ساخت پر رونق این کشور را در لیست نگه داشته است.

b9

هنگ کنگ

این کشور به دلیل هوش تجاری و پیشرفت های تکنولوژی مشهور است، و ما می دانستیم که باید در لیست باشد. هنگ کنگ یک اقتصاد در حال رشد دارد به طوری که از سال ۲۰۰۸ شاهد ۲۶.۱% رشد اقتصادی آن بوده ایم. به عنوان مرکز مالی و مرکز تجاری در سراسر جهان تولید ناخالص داخلی با نرخ ۵۶۴۲۸ دلار راضی کننده است.

b10

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه