این زن با ترک تنها یک عادت کاری کرد که کمتر کسی قادر به انجام آن است!

0 7,358

سارا اسکریون آمریکایی ۳۱ ساله و اهل کارولین جنوبی است. این خانم نزدیک به ۱۰۰ کیلوگرم وزن داشت و بارها رژیم کاهش وزن گرفته بود اما هر بار وزنش به حد قبل برگشت. در نهایت تنها با ترک یک عادت موفق شد ۴۵ کیلوگرم از وزنش را کاهش دهد.

سارا درون دبیرستان فوتبال بازی می‌کرد اما بعد از ترک دبیرستان وزنش از ۵۵ کیلوگرم به ۹۰ کیلو رسید. دلیل این موضوع بی‌تحرکی در کنار مصرف مواد غذایی پرکالری مثل چیپس، پیتزا و مرغ سوخاری بود.

او در عض ۸ ماه با گرفتن رژیم کاهش وزن ۵۵ کیلو وزنش را کم کرد اما وزن کم شده مجددا بازگشت چون او تغییری در عادات غذایی‌اش نداده بود. در سال ۲۰۱۱ بعد از ازدواج او به ۱۰۰ کیلوگرم رسید.

آزمایش خون نشان می‌داد که کلسترول خون سارا بالا رفته و از سوی دیگر سارا نمی‌توانست لباس‌های مناسبی بیابد و مهم‌تر اینکه او و همسرش تصمیم داشتند بچه‌دار شوند اما چاقی مانع این امر بود. پس هر دو تصمیم گرفتند تا شیوه زندگی‌شان را تغییر دهند. ۶-۵ بار در هفته برای ورزش به باشگاه رفتند. یخچال فریزر را از تمام مواد غذایی پرکالری پاکسازی کردند و چیپس و مواد غذایی یخ‌ زده را دور ریختند و به جای مواد غذایی صنعتی مواد غذایی تازه خریداری و تعداد کالری مصرفی‌شان را محاسبه کردند.

در عین حال از رفتن به رستوران اجتناب کردند و در خانه غذا پختند. وزن این خانم در پایان سال ۲۰۱۱ به ۵۵ کیلوگرم رسید و آن را تاکنون ثابت نگه داشته است. او و همسرش یک سالن ورزشی افتتاح کرده‌اند و نمونه‌‌های موفقی برای افرادی هستند که از اضافه وزن رنج می‌برند.

مترجم: سمیه مقصودعلی

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه