از پیشکسوتان ثروت ملی تا کاخ صاحبقرانیه

0 171

مدیریت نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» به‌مناسبت روز جهانی سالمندان همزمان با چهارمین سال تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت، نمایشگاهی را شامل آثار حسین‌علی اعظمی حصار – نقاش و استادکار کاخ موزه صاحبقرانیه در نیاوران  برگزار خواد کرد.

در این نمایشگاه که با عنوان «پیشکسوتان ثروت ملی» برگزار می‌شود، مجموعه‌ای از آثار این هنرمند که بیش از ۶۰ سال فعالیت هنری را در کارنامه‌ی خود دارد، به‌نمایش گذاشته می‌شود.

به گفته‌ی برپاکنندگان این نمایشگاه، اعظمی حصار پس از سال‌ها فعالیت هنری و برپایی نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی، اکنون در دوران سالمندی بدون هیچ کمک و حمایت فرهنگی به سختی مشغول آموزش هنر است.

اعظمی حصار متولد سال ۱۳۲۱ در محله دولاب تهران است. او از ۱۳ سالگی کار حرفه‌ای در هنر را آغاز کرد. بیشتر آثار او با توجه به این‌که با موضوع طبیعت بکر و آرامش‌بخش کشور کار شده‌اند، زینت‌بخش اماکن عمومی و خصوصی شده‌اند. استاد اعظمی حصار با بیش از پنجاه سال فعالیت هنری و شرکت در چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی از سیزده سالگی کار حرفه ای را شروع نموده و جوانی و عمر خود را عاشقانه وقف آموزش هنر به علاقمندان و جوانان مملکتش کرد.

بیشتر آثار وی با توجه به اینکه به طبیعت بکر و آرامش بخش کشورش پرداخته در گوشه گوشه شهرها زینت بخش اماکن عمومی و خصوصی هنر دوستان قرار گرفته است.

اعظمی حصار ضمن شرکت آثارش در نمایشگاه ها و دریافت تقدیر نامه هایی به مناسبت های مختلف عضو هنرمندان توسعه هنرهای تجسمی وزارت ارشاد هم اکنون در آتلیه خود با عشق وعلاقه وبدون خستگی مشغول آموزش هنر نقاشی و سیاه قلم وپاستل و طراحی و … به هنر جویان و دانش آموزان و علاقه مندان و مخصوصا جوانان می باشد.

نمایشگاه آثار این هنرمند ۱۰ مهرماه ساعت ۱۱ تا ۱۹ در نگارخانه ابراهیمی‌نژاد به نشانی بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد، خیابان آهنگ، روبه‌روی بوستان یاس، کوچه نرگس، گلستان ۲، شماره ۷۲ افتتاح می‌شود و از روزهای بعد ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه