بازیگر محجوب تلویزیون اولین کتابش را رونمایی کرد

0 518

زهرا سعیدی، بازیگر آشنای تلویزیون و سینما از اولین کتاب خود با نام “بی دل هوا” که موضوع آن حاشیه جنگ است در سالگرد شکست حصر آبادان رونمایی کرد.

سعیدی دراینباره گفته:‌ سال‌های جنگ را در شیراز گذراندم و فاجعه مهاجرت و آسیب‌های جنگ را از نزدیک لمس کرده‌ام. برای نوشتن این کتاب به زادگاهم و مردم مظلوم آبادان دینی داشتم که می‌بایست ادا می‌شد. همیشه از جبهه‌های جنگ و اردوگاه‌ها و اسرای جنگ فیلم‌های بسیار و قصه‌های بسیاری شنیده‌ایم ولی کمتر از نگاه یک زن به جنگ توجه شده است و ماجراهایی که بر سر زن‌ها آمده آن طور که شاید و باید، به تصویر کشیده نشده است.

سعیدی در ادامه بیان کرده:‌ سعی کردم نمادی از زندگی زنان و ماجراهای آنها در دهه ۵۰ و ۶۰ را به خوبی به تصویر بکشم چراکه روابط آدم‌ها در این کتاب یک کلمه هم دروغ نیست و تمام اتفاقاتی که کتاب را تشکیل داده‌ واقعیت محض است.  ‌خوشحال می‌شوم منتقدان و صاحب‌نظرانی که کتابم را می‌خوانند نظرشان را به من بدهند تا برای ادامه کار در حوزه نویسندگی راهم را بهتر بشناسم زیرا دید جامعه در مورد کارهایم بسیار برایم بااهمیت است.

57358771

زهرا سعیدی (زاده ی ۵ اسفند ۱۳۳۲ در آبادان)، از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است. وی بیشتر با بازی در سریال مریم مقدس (فیلم) شناخته شده است. او بازیگری را با تئاتر مدرسه آغاز کرد. فعالیت حرفه‌ای را در سال ۱۳۴۹ با گروه تئاتر شیراز آغاز کرد و پس از آن در سال ۱۳۶۹ به ایفای نقش در سریالهای تلویزیونی پرداخت. او علاوه بر حضور در تئاتر و تلویزیون، فعالیت خود را در سینما نیز ادامه داد و در سال ۱۳۷۵ اولین فیلم سینمایی خود را تجربه کرد.

بر خی از فیلم ها و سریالهایی که او در آن به ایفای نقش پرداخته عبارتند از: شبک،  ملک سلیمان ،چهره به چهره ، سالاد فصل ،دوشیزه، بی تو تنهایم، تیک، صنوبر، مریم مقدس (فیلم) ستایش، (مجموعه تلویزیونی)، یوسف پیامبر، همسایه‌ها و بسیاری مجموعه وفیلم های سینمایی دیگر…

 

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه