طراح وقایع جنگ جهانی دوم چه کسی بود؟

0 141

این روزها به مناسبت هفته ی دفاع مقدس و یادمان جنگ و شهدای آن خوب است از جنگ هایی که در کشورهای دیگر هم به وقوع پیوست یادی کنیم.

جنگ جهانی دوم، جنگی فراگیر بین سپتامبر ۱۹۳۹ تا ۲ سپتامبر ۱۹۴۵ بود. این جنگ بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرد تا جایی که دو دسته از کشورهای مختلف به نام‌های متّحدین و متّفقین به وجود آمد. این گسترده‌ترین جنگ جهان است که در آن بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جنگیدند. در طول این جنگ کشورهای مختلف تمام توان اقتصادی و علمی خود را بر محور ساخت تسلیحات جنگی متمرکز کردند. این جنگ همچنین باعث کشتارهای جمعی از جمله هولوکاست و حمله ی گسترده ی هوایی به شهرهای آلمان از جمله درسدن و بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی شد. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته شدند که این آمار خونین‌ترین درگیری انسان در طول تاریخ بشریت است.

هانس لیسکا ۱۹۰۷-۱۹۸۴ Hans Liska یکی از طراحان مطرح جنگ جهانی دوم است که در کنار نیروهای مسلح رایش سوم آثار پرتعدادی در زمینه طراحی و نقاشی کار کرد.

در سال ۱۹۴۲ خانه چاپ کارل ورنرGerman publishing house Carl Werner in Reichenbach, آلبوم طراحی های هانس لیسکا را با عنوان سربازان خط مقدم و کارگران کارخانه سلاح سازی به چاپ رساند.بدون توجه به دیدگاه سیاسی او، این طراح را می توان یکی از وقایع نگاران هنری جنگ جهانی دوم دانست،طرح های او با توانمندی بسیارش در اجرا ، در بین آثار مهم طراحی دوران جنگ جهانی دوم قرار می گیرد. نظر شما را به تعدادی از آثار این طراح  جلب می کنیم:

liska009 liska010 liska011 liska012 liska014 liska017 liska003-copy liska004-copy liska022 liska027 liska005 liska006 liska007 liska008

به اشتراک بگذارید

قرار دادن یک دیدگاه