کتاب اطلسی جدید از ده مکان عجیب و غریب جهان می گوید

1 210

وب‌سایت شناخته شده Atlas Obscura که مکان‌های عجیب دنیا را به بازدیدکنندگان خود معرفی می‌کند این بار به شکل کتاب به خوانندگان عرضه می‌شود. در این اطلس که «راهنمای یک جستجوگر به عجایب پنهان دنیا» نام دارد ۷۰۰ مکان دنیا به خوانندگان معرفی می‌شود.

به نقل از پابلیشرز ویکلی،  در این اطلس از مکان‌هایی سخن گفته می‌شود که حس کنجکاوی را در خواننده زنده می‌کند. در دنیای ما کلمه «عجیب» برای تمجید مورد استفاده قرار می‌گیرد و مکان‌های عجیب موردعلاقه ی ما توان شگفت‌زده کردن بازدیدکنندکان از این مکان‌ها را دارد.

Maunsell Army Sea Forts استحکامات دریایی در انگلیس

اگر در ورودی شرقی رود «تیمز» در لندن بایستید با سدی روبه‌رو می‌شوید که انگلیسی‌ها برای مقابله با آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم آن را ساخته‌اند.

42623-1

 پارک هیولاها در ایتالیا

 پارکی در «ایتالیا» وجود دارد که در ورودی آن یک غول عظیم‌الجثه قرار دارد. برای ورود به این پارک باید از دهان این غول که باز و در حال فریاد است رد شوید و صندلی موردنظر خود را برای استراحت انتخاب کنید. این غول یکی از مجسمه‌های ترسناک این پارک است که توسط شاهزاده «پیر فرانچسکو اوسینی» در قرن شانزدهم ایجاد شد. وی که در دوره ی جنگ یکی از دوستان عزیر خود را از دست داد پس از برگشت به وطن دریافت همسرش نیز از دنیا رفته است. او که به شدت دچار شوک و ناراحتی بود هرج و مرج ذهنی خود را در خلق این پیکره‌ها به کار گرفت.

42625-1

Monsantoروستای «مونسانتو» در پرتقال

زندگی در زیر صخره‌ای پر از خزه ممکن است و هیچ کس این حقیقت را بهتر از کسانی که در «مونسانتو» زندگی می‌کنند نمی‌داند. خانه ساکنین این مکان در میان، زیر، و روی کوهی پر از خزه قرار دارد و از باقی‌مانده‌های روستایی در قرن شانزدهم است.

42626-v1-600x

 

قبرستان Merry در رومانی

مرگ لزوماً پدیده‌ای ترسناک نیست. در این قبرستان همه سنگ‌ قبرها جالب هستند. روی ششصد سنگ قبر این قبرستان جملاتی از افراد خوابیده در قبر حکاکی شده است و جزئیات مرگ آنان به همراه تصویری جالب بر روی آن طراحی شده است. طراحی رنگی خطوط این سنگ‌های قبر در تلاش است چهره ی جذاب‌تری از مرگ به بازدیدکنندگان نشان دهد.

42627-v1-600x

دری به سوی جهنم در ترکمنستان

زمین‌شناسان اهل شوروی در پی کشف نفت و گاز حفره‌ای بزرگ در بیابان «کاراکوم» ایجاد کردند و موجب فروریختن این منطقه شدند. این زمین‌شناسان که به نشست زمین توجهی نکرده بودند این گودال را با مواد محترقه منفجر کردند و امیدوار بودند که آتش پس از مدتی فروکش کند اما حالا پس از ۵۵ سال شعله‌های آن هم‌چنان باقی است.

42628-1

 Kolmanskopدر نامیبیا

دهه ۱۹۲۰ این منطقه جزء مستعمره‌‌های آلمان در آفریقای جنوبی و مقصد سوداگران جواهر بود. اما پس از یافت منبع جدید برای کشف جواهر این منطقه خالی از سکنه شد و به تدریج تبدیل به بیابان شد و پیچ و تاب روی ماسه‌ها نشان از حضور مارهای بسیاری در این منطقه دارد.

42629-v1-600x

Montiecello Dam Spillway در کالیفرنیا

اغلب در دریاچه سوراخی وجود ندارد که آب دریاچه را ببلعد. اما وقتی آب باران دریاچه «مونتیسلو» را پر می‌کند این دریچه خود را نشان می‌دهد و گودال بزرگ و گردی در مرکز آب ایجاد می‌کند. این گودال بزرگ حدود ۳۶۲ هزار گالن آب را در هر ثانیه در خود جای می‌دهد.

42630-v1-600x

موزه «فراگونارد» در فرانسه

قرن‌ها پیش از انجام پلاستیکی کردن اجساد مرده و حفظ آنان مردی فرانسوی به نان «آنوره فراگونارد» خود به تنهایی آزمایشاتی برای عملی کردن این ایده انجام می‌داد. وی که در اولین دوره ی مدرسه دامپزشکی درس می‌خواند در آغاز شروع به حفظ اجساد حیوانات و سپس حیوانات کرد. وی در آغاز قصد داشت از این اجساد برای اکتشفات پزشکی بهره ببرد اما سپس شروع به نمایش این آثار به عموم مردم کرد. البته مردم کار او را نپسندیدند و او از کار خود اخراج شد. اما اجسادی که حفظ کرده بود در موزه‌ای به نام وی در سال ۱۹۹۱ به معرض عموم گذاشته شد.

42624-v2-600x

 

 

غارهای Ra Paulette در نیومکزیکو

از سال ۱۹۹۰ مردی به نام «پائولت» بیلی را در دست گرفت و دوست داشت غارهای بین سنگ‌های آهک بیایان را کشف کند. وی که به تنهایی این غارها را ایجاد کرده برای تزئین آن از وسایل زیادی استفاده کرده است.

42631-1

Blood Falls در آنتارکتیکا

آیا از آن یخچال در قطب جنوب خون می‌چکد؟ سؤالی که همه بازدیدکنندگان از قطب جنوب از خود می‌پرسند. در قطب جنوب یخچالی به نام «تیلور» وجود دارد که مایعی قرمز از آن می‌چکد و کل یخ را لکه‌دار می‌کند.  این ماده قرمزرنگ از نمک، آهن، و آب آلوده تشکیل شده و سال‌ها زیر این یخچال به دام افتاده است.

42632-v1-600x

به اشتراک بگذارید

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه